Czech English French German Italian Spanish

MaK-Blog

Jak měřit efektivitu tištěné kampaně?

Menší i střední firmy propagují své služby a zboží stále také pomocí letáků, plakátů, bulletinů, tiskovin. Mají pěknou grafiku, obrázky, někdy i vyladěné texty. Letáky do své schránky dostanou všichni obyvatelé města. Díky kampani se objeví noví zákazníci. Jenže, je jich dost, aby obrat z jejich nákupů pokryl alespoň náklady na tištěnou kampaň? To už šéfové firem ví jen zřídka.

Šíříte tiskoviny? Zjistěte, jestli se vám jejich tisk vyplatí, kolik vám například realizace letákové kampaně vydělá. Rozesílkou špatných letáků můžete totiž i dost prodělat. Jak správně měřit efektivitu off-line tištěných kampaní, distribuce letáků?

Číst dál: Analytika: Připravujete tisk letáků? Měřte efektivitu tiskovin

F2F persona pro lidský copywriting.

Barva musí být natřena na očištěný povrch.” Nebo “Těsto na chléb je potřeba nechat kynout alespoň 3 hodiny.” Podobných textů je plný internet. Mají šťávy asi tolik jako 8× vymačkaný pomeranč. Chybí jim lidskost. “Pište jako mluvíte, pište pro lidi,” stále opakuji copywriterům, kterým bývám copy mentorem. Ale jak na to? Pomohou vám F2F persony. Vytvořte si je.

Číst dál: Jak na lidský copywriting? Pomozte si F2F personou

Zákulisí 365 tipů Daniela Dočekala.


Milujete fotky? Pořiďte si Instagram.” Tak zněl titulek prvního tipu projektu 365 tipů Daniela Dočekala. Celý příspěvek z 1. ledna 2015 byl pak jen o 1 větu a 2 obrázky objemnější. Daniel, alias @MedvidekPu, od té doby hodně zapracoval a mnoho dalších tipů je na několik stran.

Každý den jeden tip. Web můžete používat i jako kalendář - podle čísla tipu víte, kolikátý je den v roce. Z pozice obsahového stratéga mě zajímalo, jak projekt vznikl, kde všechny ty tipy Daniel bere, kolik času mu tvorba zabírá. Kromě 365 tipů totiž pravidelně publikuje na svůj POOH, Lupu a kdoví kam ještě. Zeptal jsem se jej tedy, jak všechny ty tipy stíhá testovat v praxi, popisovat je, publikovat, propagovat. Přečtěte si rozhovor.

Číst dál: 365 tipů Daniela Dočekala - Jak tvoří Počítačovo-internetovo-marketingovo-PR poradnu?

Kůň v botách - 3 kroky pro větší sílu obrazů v obsahovém marketingu.

1 obrázek za 1000 slov. Je to pravda? Analytici dokazují, že ano. Fotografie, obrázky a vizuální prvky jsou v obsahovém marketingu důležité. Jenže i obrazového materiálu je už na internetu hromada. Jak vyniknout? Savannah Louie o síle imagery nedávno publikovala článek na webu jeffbullas.com. Co se v něm dozvíte? Přečtěte si český souhrn.

Číst dál: 3 kroky pro větší sílu obrazů v obsahovém marketingu

Tvorba obrázku s textem za 30 vteřin v Pablo od Bufferu.

Obrázky a vizuální obsah mají lidé na sociálních sítích rádi. A nejen tam. Průzkumy ukazují, že fotografií či jiným typem obrázku zaujmete až dvakrát více fanoušků než když publikujete jen text. Jenže příprava obrazového obsahu zabere dost času. A proto tvůrci aplikace Buffer vytvořili Pablo. Během 30 vteřin máte obrázek připravený včetně do něj vloženého textu. Z Pabla pak hned sdílíte na Twitter či Facebook, anebo zařadíte do Buffer fronty. Podívejte se, jak je to jednoduché a rychlé.

Číst dál: 30 vteřin - vytvořte obrázek pro sociální sítě s Pablo od tvůrců Buffer

Strana 1 z 15

Podkategorie

Obsahový / content marketing a podnikání. Jak začít, kde obsah plánovat, tvořit, publikovat, propagovat, analyzovat? Jaké nástroje potřebujete? Čtěte.

Text vládne. Bez písmen jen těžko předáte informaci. Pište nudné texty a zákazníky unudíte. Vytvořte čtivé věty a otevřete peněženky. Zjistěte, jak na to.

Inspirujte se na blogu ↓

Analytika: Připravujete tisk letáků? Měřte efektivitu tiskovin

Menší i střední firmy propagují své služby a zboží stále také pomocí letáků, plakátů, [ ... ]

Čtěte dál >
Jak na lidský copywriting? Pomozte si F2F personou

Barva musí být natřena na očištěný povrch.” Nebo “Těsto na chléb je potřeba nechat [ ... ]

Čtěte dál >

Web používá cookies. Kvůli nařízení EU vás o tom musím informovat.