Obsahový advent a Vánoce.

Adventní a vánoční obsahové tipy. Jak je využít?

1)

Vyhovuje-li vám téma, vytvořte článek či jiný typ obsahu. Publikujte s předstihem.

2)

Sdílejte na sítích, e-mailujte. Úspěšným aktuálním článkům zaplaťte promo.

4)

Podrobnější návod na adventní obsah zde.

Veselý advent a Vánoce!


Adventní obsahový kalendář ↓


Obsahový tip na 31. 12. – Jak se zabavit na Silvestra

Konec roku, silvestrovské večírky a veselice. Jak se během Silvestra zabavit jinak než sledováním televize? Které společenské hry vyzkoušet? Poraďte čtenářům svého blogu pár tipů.

Čtěte dál >
Obsahový tip na 30. 12. – Pamlskové recepty na Silvestr

Konec roku a silvestrovský večírek se blíží. Jak se na oslavu připravit a vybavit? Inspirujte čtenáře blogu svými top recepty na silvestrovské dobroty, pamlsky a oblíbené nápoje.

Čtěte dál >
Obsahový tip na 29. 12. – Co s dárky, když obdarovaným nevyhovují?

Někdy se výběr vánočního dárku povede, někdy méně. Co s dárkem z té druhé skupiny, když se obdarovanému nelíbí, nepasuje mu či jí? Poraďte čtenářům svého blogu, jak se nevyhovujícího dárku zbavit.

Čtěte dál >
Obsahový tip na 28. 12. – Zajímavá videa z oboru

Mezi Vánocemi a Silvestrem mívá mnoho pracujících volno. Cestují, brouzdají po internetu. Zabavte je zajímavými videi ze svého oboru. Možná máte některá videa natočená. Podělte se o ně s publikem. Pokud nemáte, najdete je na sociálních sítích.

Čtěte dál >
Obsahový tip na 27. 12. – Kam na celodenní vánoční výlet?

Mnoho pracujících mívá mezi vánočními svátky volno. Kam vyrazit na celodenní vánoční výlet? Sepište čtenářům blogu pár tipů na výlet a zábavu.

Čtěte dál >
Obsahový tip na 26. 12. – „Koleda, koleda Štěpáne,…“ – Zvyky na 2. svátek vánoční

„Koleda, koleda Štěpáne, co to neseš ve džbáně?“ Kdo byl Štěpán a které zvyky se na jeho svátek podle tradic dodržují? Chodí u vás koledníci? Poraďte v čtenářům v článku na blogu, čím je odměnit.

Čtěte dál >
Obsahový tip na 25. 12. – Betlémy na Boží hod vánoční

Kam vyrazit na Boží hod vánoční? Vypátrejte, kde jsou v okolí venkovní betlémy a pošlete čtenáře firemního blogu na obhlídku výzdoby kostelů a chrámů.

Čtěte dál >
Obsahový tip na 24. 12. – Jak prožít Štědrý den letos jinak, třeba se zvěří či sportem

24. prosince slaví jmeniny Adam a Eva, je Štědrý den. V mnoha domácnostech hospodyňky už od rána vaří, pečou, smaží, připravují štědrovečerní večeři. Další členové rodiny zdobí stromeček, chystají slavnostní tabuli, anebo sedí u televize. Každý rok je to podobné. Jak letos prožít Štědrý den jinak?

Čtěte dál >
Obsahový tip na 23. 12. – Tipy, jak vyzdobit štědrovečerní stůl

Jak doma připravujete a zdobíte štědrovečerní stůl? A jak kolegové z firmy? Sepište do článku na obsahový blog své tipy na výzdobu štědrovečerního stolu i pro celý Štědrý večer.

Čtěte dál >
Obsahový tip na 22. 12. – Inspirace u obsahových prapradědů

Kde brát inspiraci na stále nové obsahové tipy a články pro firemní blog? U prapradědů – mistrů marketingu a reklamy. Obchod, reklamu a podnikání ovládali naši předkové už dávno. Občas si na ně vzpomeňte a podívejte se, jak obsahoví prapradědové tehdy s obsahem pracovali.

Čtěte dál >
Obsahový tip na 21. 12. – Nápojové recepty na 1. zimní den

Máte svoje osvědčené tipy na recepty pro horké zimní nápoje? Publikujte je na firemním obsahovém blogu, stylově na 1. zimní den.

Čtěte dál >
Obsahový tip na 20. 12. – Jak ozdobit vánoční stromeček

Jak ozdobit vánoční stromeček? Mnohdy jsou vánoční stromky přeplácané vánočními ozdobami, čokoládou z vánoční kolekce, vánočním osvětlením. Stromeček pak skoro není ani vidět. Poraďte letos čtenářům v článku na obsahovém blogu hezčí výzdobu vánočního stromku.

Čtěte dál >
Obsahový tip na 19. 12. – Pár rad pro balení dárků

Jak zabalit dárky? Běžně do balicího papíru. Jde to ale i jinak, originálně? A čím vánoční dárky vyzdobit? Poraďte čtenářům blogu, sestavte do článku tipy na balení dárků.

Čtěte dál >
Obsahový tip na 18. 12. – Malé adventní trhy

Zlatá neděle a Štědrý den se blíží. Na zlatou neděli lidé zapalují čtvrtou svíčku na adventním věnci. Doporučte čtenářům obsahového blogu pár tipů, jak se ještě před tím zabavit. Třeba kam vyrazit na malé lokální adventní trhy a nakoupit si ještě pár drobností pro radost.

Čtěte dál >
Obsahový tip na 17. 12. – Adventní a vánoční hudba – kam na ni?

Kam vyrazit za adventní a vánoční hudbou? Jak si ji naladit doma, v kanceláři nebo provozovně pro předvánoční pohodu? Sepište pozvánky na hudební akce, adventní koncerty ve svém okolí. Anebo dejte dohromady pár tipů, jak si adventní hudbu naladit v pohodlí domova či kanceláře.

Čtěte dál >
Obsahový tip na 16. 12. – Tipy na vánoční dárky na poslední chvíli

Štědrý den se blíží. Možná mají čtenáři blogu předvánoční fofr, málo času na shánění dárků. Poraďte jim tipy pro vánoční dárky na poslední chvíli.

Čtěte dál >
Obsahový tip na 15. 12. – Vánoční pranostiky a moudra předků

„Zelené vánoce – bílé Velikonoce.„ Jak prožívali advent a Vánoce naši předkové? Čím se řídili, která moudra a lidové pranostiky od svých předků přejímali, platí i dnes? Sepište jich pár do článku.

Čtěte dál >
Obsahový tip na 14. 12. – Inspirace pro tvorbu novoročenek

Už máte připravené firemní novoročenky? A co členové vašeho týmu, vytvářejí si přáníčka také pro své blízké? Poraďte čtenářům blogu tipy na výrobu PF přání.

Čtěte dál >
Obsahový tip na 13. 12. – Svatá Lucie noci upije a dne nepřidá. Proč?

„Svatá Lucie noci upije a dne nepřidá.“ Co přesně znamená tato lidová pranostika? Odkud svatá Lucie pochází? Prý měla doslova hororový život, který bohužel skončil mučednickou smrtí v jejích 18 letech, právě 13. prosince.

Čtěte dál >
Obsahový tip na 12. 12. – Vánoční recepty na dobroty

Co dobrého na Vánoce kuchtíte, udíte, pečete, smažíte, grilujete? Dejte v týmu dohromady recepty, pochlubte se publiku na blogu článkem.

Čtěte dál >
Obsahový tip na 11. 12. – Stříbrné dekorace na stříbrnou neděli

Třetí adventní neděle se blíží – je stříbrná. Lidé na adventním věnci zapalují 3. svíčku, pastýřskou. Někdo teprve začíná dozdobovat byt. Jak vytvořit dostříbrna laděné dekorace? Vytvořte v článku stříbřitý návod a publikujte na obsahovém blogu.

Čtěte dál >
Obsahový tip na 10. 12. – Vánoční tipy, příběhy a fotografie od zákazníků

Zapojte zákazníky do vytváření obsahu a obohaťte tak svůj obsahový marketing. Požádejte čtenáře blogu nebo fanoušky na sociálních sítích o zaslání fotografií, kreseb a psaných příběhů na téma advent a Vánoce.

Čtěte dál >
Obsahový tip na 9. 12. – Čím obdarovat přátele

Je pěkné myslet na přátele a na Vánoce jim darovat alespoň nějakou maličkost. Ale kterou? Poraďte čtenářům svého obsahového blogu tipy na drobné dárky.

Čtěte dál >
Obsahový tip na 8. 12. – Jak advent a Vánoce prožívaly babičky

Možná si z dětství pamatujete, jak advent a Vánoce prožívaly babičky. Pokud už si z vyprávění nevzpomínáte, je-li to možné, babiček se zeptejte. A rovnou zkuste zjistit, zda si babičky z vyprávění pamatují, jak Vánoce prožívaly jejich babičky.

Čtěte dál >
Obsahový tip na 7. 12. – Vánoční zlepšováky ze svého oboru

O čem napsat na firemní blog? Třeba o tom, jak si Vánoce vylepšujete pomocí zlepšováků a vychytávek. Poraďte čtenářům před/vánoční tipy a triky na domácí tvorbu týkající se vašeho oboru.

Čtěte dál >
Obsahový tip na 6. 12. – Jak advent prožíváte ve firemním týmu?

V mnoha firmách je před Vánoci fofr. Prodeje bývají v plném proudu, blíží se dovolené, roční uzávěrky, inventury. Máte ve firemním týmu také trochu času na chvilku oddechu? Prozraďte čtenářům blogu, jak si advent ve firmě užíváte.

Čtěte dál >
Obsahový tip na 5. 12. – Chodí Mikuláš, čerti a andělé – Jak se na ně připravit?

V předvečer svátku svatého Mikuláše české i moravské domácnosti navštěvují Mikuláš, čerti a andělé. Jak se na jejich návštěvu připravit? A co dospělí, hrozí jim nášup od čerta?

Čtěte dál >
Obsahový tip na 4. 12. – Bronzová neděle, betlémská svíčka a lny

Brzy bude druhá adventní neděle – bronzová. Jak její název vznikl? Které tradice se sluší a patří na bronzovou neděli udržovat? Napovězte čtenářům svého blogu, ať zasijí len.

Čtěte dál >
Obsahový tip na 3. 12. – Kdo jsou Barborky, kdy a proč chodívají po vsích?

V některých krajích dodnes ve večerních hodinách, večer před svátkem svaté Barbory, po obcích chodívají bíle oděné tajemné bytosti – Barborky. Připomínají svatou Barboru, mučednici a světici. Co Barborky dělají?

Čtěte dál >
Obsahový tip na 2. 12. – Železná neděle, začíná advent

A je to tady! Železná neděle, začíná advent. Víte, jak advent vůbec vznikl, a co se během 1. adventního dne sluší a patří? Publikujte o tom článek na blog, vyhlaste třeba „železnou akci“.

Čtěte dál >
Obsahový tip na 1. 12. – Přehled už publikovaných témat

Začal nový měsíc? Ohlédněte se za obsahem zpět a sestavte sumarizaci témat publikovaných na blogu v minulém měsíci. Čtenáři budou mít přehled a hned zjistí, jestli jim nějaký článek unikl.

Čtěte dál >
Obsahový tip na 30. 11. – Výběr dárků pro seniory – čím je letos potěšit?

Vybrat dárek pro seniory bývá někdy „oříškem“. Co jim letos pod vánoční stromeček dát? Deku, bačkory, knihu, léky? To už asi dostali. Pomozte odběratelům vašich obsahových novinek dárky na Vánoce pro starší generaci vybrat. Dejte pár tipů do článku, natočte video, namalujte infografiku.

Čtěte dál >
Obsahový tip na 29. 11. – Jak vyrobit dárky svépomocí neboli DIY

Každý nemá tolik peněz, aby si nákupy vánočních dárků pro své blízké jednoduše „naklikal“ nebo je naházel do nákupního vozíku. Anebo už neví, co letos pod vánoční stromek svým blízkým pořídit. Poraďte svému publiku nápady na výrobu dárků zhotovených svépomocí. Kdysi je kutilové tvořili v duchu Udělej / Urob si sám, dnes spíš moderněji ve stylu DIY – Do it yourself. Z čeho dárečky vyrobit? Jak postupovat? Napište návod.

Čtěte dál >
Obsahový tip na 28. 11. – Lidové tradice a zvyky

„Půjdem spolu do Betléma…” – na období adventu a Vánoc lidé vždy měli mnoho lidových tradic a zvyků. Některé přetrvaly dodnes, jiné už skoro zanikly. Není to škoda? Které tradice udržovaly vaše babičky a které si doma užíváte vy s rodinou? Napište to čtenářům svého blogu.

Čtěte dál >
Obsahový tip na 27. 11. – Recepty na adventní nápoje a vánoční filmy

Na přelomu listopadu a prosince bývá už dost chladno. Poraďte čtenářům blogu, jak se zahřát s teplým hrnkem horkého nápoje v ruce. Určitě máte své top recepty na svařená vína, punče, čajíčky. Prozraďte je publiku. A přihoďte i tipy na své oblíbené filmy.

Čtěte dál >
Obsahový tip na 26. 11. – Jak instalovat vánoční osvětlení

Advent začne za pár hodin. Dodejte lidem tipy, jak správně instalovat venkovní vánoční osvětlení a rozsviťte spolu ulice.

Čtěte dál >
Obsahový tip na 25. 11. – Černý týden, pátek a dárky pro muže

24. listopadu 2017 je Černý pátek neboli Black Friday. Nákupní horečka ale začíná i dříve a trvá celý víkend. Jak vybrat dárky pro muže?

Čtěte dál >
Obsahový tip na 24. 11. – Kam vyrazit na vánoční trhy?

Vánoce se blíží, je na čase užít si taky trošku pohody. Zjistěte, kde jsou v okolí vánoční trhy a publikujte čtenářům jejich přehled.

Čtěte dál >
Obsahový tip na 23. 11. – Jak vyrobit adventní kalendář

Druhá polovina listopadu, to je nejvyšší čas na výrobu adventního kalendáře. Sepište čtenářům návod na blog, jak na to. Z čeho adventní kalendář pro děti vyrobit? A co třeba adventní kalendář pro dospělé?

Čtěte dál >
Další tipy pro vánoční blogování
 
 
 

Web používá cookies. Kvůli nařízení EU vás o tom musím informovat. Na webu mohou být affil odkazy.