Obsahový tip na 5. 12. – Chodí Mikuláš, čerti a andělé – Jak se na ně připravit?

V předvečer svátku svatého Mikuláše české i moravské domácnosti navštěvují Mikuláš, čerti a andělé. Jak se na jejich návštěvu připravit? A co dospělí, hrozí jim nášup od čerta?

Během večera 5. prosince většina dětí doma vyčkává návštěvu skupinky – Mikuláše, čerta a anděla. Čertů i andělů bývá někdy v partičce více. Hodné ratolesti, které ukáží svůj básnický nebo zpěvácký um, Mikuláš pochválí a obdaruje. Zlobivé děti možná čerti strčí do pytle.

Sepište do článku na obsahovém blogu, kdo vlastně svatý Mikuláš byl a jak tradice navštěvování domácností vznikla? Jakým způsobem k sobě trojici pozvat domů? A co dospěláci, dostanou od čerta na zadnici nebo je Mikuláš pochválí?

V posledních letech si totiž předvečer svátku užívají s malými dětmi i odrostlejší. Jen místo dětských sladkostí se vzájemně obdarovávají lahodným mokem a jinými dárečky.

Poraďte čtenářům blogu, kde mikulášskou trojku sehnat, jak na ni připravit své děti, a které mikulášské trendy jsou mezi dospělými teď v módě.


Ukázat další obsahové tipy pro advent a Vánoce.

 

Marián Kábele
Autor: Marián KábeleWeb: http://www.mariankabele.com
Stratég obsahu & copywriter. Brouzdá se Českým rájem i celým světem, poznává nové cesty a kultury. Také fotograf, lektor a bloger na Piny.cz

 
 
 

Web používá cookies. Kvůli nařízení EU vás o tom musím informovat. Na webu mohou být affil odkazy.