Nefunkční web.Možná si řeknete: banalita. Taky jsem si myslel. Ale v poslední době na stejný problém narážím poměrně často. Zadám z hlavy do prohlížeče url adresu, třeba "tisk.cz" a ono nic. Přemýšlím, kde jsem udělal chybu. Kontroluji po sobě vložená písmena. Na tom přece nejde nic zkazit. Jednoduše "tisk.cz". Nic. Čím to?


Bez www nefungujete? Přicházíte o zákazníky

Googluju, hledám firmu a jdu na web složitě přes vyhledávač. Prokliknu a už to jede. Pátrám, kde jsem chyboval. Zadávám znovu "tisk.cz". A zase nic. Zkouším tedy postaru přiřadit tři wéčka: "www.tisk.cz". A hle, už to funguje! Taková blbost v nastavení webu může znamenat ztrátu mnoha zákazníků. I já jsem si zprvu během pár vteřin myslel, že to zabalili. Pár dní a stejný problém u jiné firmy. Opět nefunkční web bez vložení "www".

Opravte si přesměrování

Zkontrolujte, zda se zákazník na váš web dostane i bez zadání "www" před url. Ano? Paráda, jste v pohodě. Že ne? Pak máte problém. Bombardujte vašeho webmastera, ať nastaví přesměrování. Jak na to? Napoví třeba Yuhů na svém webu.

MaK.

Marián Kábele
Autor: Marián KábeleWeb: http://www.mariankabele.com
Stratég obsahu & copywriter. Brouzdá se Českým rájem i celým světem, poznává nové cesty a kultury. Také fotograf, lektor a bloger na mariankabele.cz