Newsletter.„Milý zákazníku, posíláme Vám náš nový newsletter,“ stojí na začátku e-mailu. A jaký je jeho předmět? Samozřejmě Newsletter. Zívám, čtu, usínám. Zajímalo by mě, který podnikatelský vůdce pravil, aby byli podnikatelé nudní. Neoriginální. Aby splývali s davem. Anebo je to nějaký taktický tah konkurence, jež hlásá, že „newsletter“ je prostě in?

 

 

Chybí odhlašovací odkaz? Šup do SPAMu

 

Nevím. Ale nudím se a odhlašuji z odběru. Ahaa, ono to nejde. Ňjúzletru chybí odhlašovací odkaz. Vlastně si ani nepamatuji, že bych se k jeho odběru někdy přihlašoval. Šup do SPAMu. Stejně to udělá pár desítek, stovek zákazníků a už jste na černé listině.

 

Lidi nám nereagují na newslettery

 

Za čas se ozve klient: „Lidi nám vůbec nereagují na newslettery, pomůžete nám?“

 

Pryč s newslettery

 

Myslím, že pomoci si hodně firem dokáže samo. Jak? Přestaňte posílat ňjúzletry. Vyhazujete čas svůj i vašich zákazníků. Buďte originální, nadčasoví, odlište se od hejna konkurence. Vymyslete si nový název, poutavý předmět e-mailu, zajímavý obsah. Nevíte, jak na to? Najměte si profíka. Vymyslí kampaň za vás.

 

Myslete i na další kanály

 

Až však vyladíte emailing k dokonalosti a začnete zákazníky bavit, pomáhat jim, neusněte na vavřínech. Myslete i na vaše další segmenty komunikace.

 

Vtipný a užitečný emailing ve spojení s otrávenou asistentkou vyřizující objednávky či lidmi z podpory pracujícími pouze od do je totiž k prdu. Vaše komunikace by pak byla nevyvážená a práce na dílčí emailingové části zbytečná. Objednávky by se zasekly sice o krok dál, ale stejně zřejmě zasekly.

 

Pár tipů na předměty emailových kampaní

 

  • 7 tipů – zlepšete si kondici s Fitmágem

  • Posaďte se. Koňovinky 14 a test sedel

  • Pečete nebo na to pečete? Získejte pekařský balík

  • TiskněteBlog. Díl 6. – Mějte to jednoduché

 

Resumé: už žádné newslettery.

Marián Kábele
Autor: Marián KábeleWeb: http://www.mariankabele.com
Stratég obsahu & copywriter. Brouzdá se Českým rájem i celým světem, poznává nové cesty a kultury. Také fotograf, lektor a bloger na mariankabele.cz