Tvorba obrázku s textem za 30 vteřin v Pablo od Bufferu.

Obrázky a vizuální obsah mají lidé na sociálních sítích rádi. A nejen tam. Průzkumy ukazují, že fotografií či jiným typem obrázku zaujmete až dvakrát více fanoušků než když publikujete jen text. Jenže příprava obrazového obsahu zabere dost času. A proto tvůrci aplikace Buffer vytvořili Pablo. Během 30 vteřin máte obrázek připravený včetně do něj vloženého textu. Z Pabla pak hned sdílíte na Twitter či Facebook, anebo zařadíte do Buffer fronty. Podívejte se, jak je to jednoduché a rychlé.


Vizuální obsah je oblíbený. Už v dávné historii lidé malovali na zdi jeskyní. Obrovskou výhodou oproti běžnému textu je, že děj na obrázku pochopí každý, i když nehovoří vaším jazykem. Namalujte slona a pokud si bude alespoň trochu podobný, troufám si tvrdit, že jej pozná kdokoliv, vidí-li dobře. Kdybyste však chtěli slona popsat ve všech jazycích světa, byla by to práce na několik stránek.

 

Obrázky zaujmou mnohem více než text. Možná i díky tomu, že pochopení obrazového sdělení zabere pouhý zlomek vteřiny.

 

Je proto oboustranně přínosné obrázky na sociální sítě publikovat. Příjemcům sdělení ušetří čas, a vy zase získáte více lajků či sdílení.

 

Obrázky pomáhají i textu. Když klasické textové sdělení do obrázku nebo fotografie vložíte, rovněž docílíte většího ohlasu. A k tomu se vám Pablo hodí.

 

Canva je rychlá a zdarma. Ale pro rychlé sdílení pořád pomalá

 

Dnes je k dispozici mnoho aplikací a programů, které můžete využít zdarma. Vytvoříte v nich obrázek nebo grafiku za pár minut či pár desítek minut. Zvládne to třeba Canva.

 

Napadne-li vás nějaká geniální myšlenka, moudro, anebo uvidíte kus textu, který potřebujete vyslat hned do světa, je i pár minut na přípravu obrázku hodně. Někdy potřebujete publikovat mnohem rychleji, prostě hned.

 

To si uvědomili tvůrci aplikace Buffer a vytvořili Pablo. Mimochodem, co všechno BufferApp umí, a kolik času vám v podnikání ušetří, si přečtěte v článku Propagujte obsah a buďte vidět – 2. díl – Baffněte to přes Buffer.

 

V Pablu obrázek s textem připravíte a sdílíte za 30 vteřin

 

Pablo je extra rychlá aplikace s jednoduchým a rychlým ovládáním. Nejrychleji vám funkce Pabla představím na konkrétním postupu ve 13 krocích.

V Pablo od tvůrců Bufferu vytvoříte obrázek za 30 vteřin.

0 - Otevřete si aplikaci na adrese https://bufferapp.com/pablo, jste-li přihlášeni do Bufferu, vpravo nahoře vidíte svého avatara.

1 - Vyberte rozměr obrázku, který chcete vytvořit. Pablo vám to usnadní - chcete publikovat Wide pro Twitter či Facebook, Square na Instagram, anebo Tall vhodný pro Pinterest?

2 - Vložte krátký text, třeba citát, stručné sdělení vašim fanouškům, nějaké moudro nebo aktuální informaci.


3 - Chcete-li, vložte další text do druhého sekundárního pole. Hodí se například pro jméno autora citátu. První i druhé pole můžete editovat samostatně.

4 - Máte svoje logo? Nahrajte a vložte do obrázku. Když pak bude obrázek kolovat po sítích, každý uvidí, kdo je autorem sdělení.

5 - Nastavte typ, velikost a barvu písma. Jde to u obou polí zvlášť. Barev na výběr není mnoho, jen bílá, černá, modrá a červená.

6 - Pod volbou Advanced najdete navíc možnost výběru fontu Italic, Light, Regular Bold.

7 - Vyberte si podkladový obrázek. Ani těch není v nabídce moc, pouze 39. Nastavte způsob zobrazení obrázku - Normal = klasicky, Blurred = měkce rozmazaně, Black & White = černobíle.

8 - Zaškrtnutím Increased Contrast sytost obrázku ztlumíte, aby byl text lépe vidět.

9 - Žádný obrázek z nabídky se vám nehodí? Klikněte na Upload Photo a nahrajte si svůj.

10 - V pravém poli vidíte náhled, vyhovuje? Hned publikujte na Twitter, Facebook.

11 - Pablo je nástroj od tvůrců Bufferu. Buffovací tlačítko je proto samozřejmostí. Používáte-li Buffer, hotový obrázek rovnou zařaďte do fronty.

12  - Kompletní obrázek si také kliknutím na Download můžete stáhnout.

 

A to je vše. Víc toho Pablo zatím neumí, což je však podle mě dobře. Další funkce navíc by jen zdržovala. Zato vlajková aplikace tvůrců Buffer toho umí hodně! Jak s Bufferem začít rychle a zdarma? Stáhněte si návod ↓

Marián Kábele
Autor: Marián KábeleWeb: http://www.mariankabele.com
Stratég obsahu & copywriter. Brouzdá se Českým rájem i celým světem, poznává nové cesty a kultury. Také fotograf, lektor a bloger na mariankabele.cz