Příběh Chipotle.

Sherice Jacob na blogu Kissmetrics sepsal, co je značkový obsah. „Jsou blogy spolehlivým zdrojem informací, dá se věřit sociálním médiím?” Jaké jsou rozdíly mezi příběhy lidí a příběhy výrobků či služeb? A mohou mít vůbec produkty své příběhy? Zjistěte v článku.

Tradiční reklama prezentuje vlastnosti, výhody, a až potom se pomocí USP (Unique Selling Proposition – jedinečný prodejní argument) snaží kreativním způsobem přiblížit produkt lidem,” zmiňuje Avi Savar, kreativní šéf a zakladatel Big Fuel, a pokračuje: „Příběhy značek fungují opačně. Autoři lidem nejprve přiblíží příběh produktu a snaží se je chytit za srdce.

3 zlaté lvy pro Chipotle

Jak takový příběh značky vůbec vypadá? Podívejte se na videoreklamu s příběhem Chipotle, která získala ocenění za kreativitu a tři zlaté lvy. Na YouTube měla okolo 9,5 milionu zhlédnutí. Na kanále Chipotle už zmíněné video není, ale našel jsem jej jinde. Jen ten počet zhlédnutí nyní nesedí.

Který kanál je nejdůvěryhodnější?

Markeťáci z Acquity Group loni oslovili přes 2000 amerických respondentů. Zeptali se jich, který typ obsahového kanálu společností či značek považují za nejvěrohodnější. Žebříček přikládám níže. Hodnocení jako ve škole, čím blíže k jedničce, tím více důvěry.

Žebříček důvěry značkového obsahu.

Které typy obsahu značek v současnosti zákazníci sdílejí nejraději? Vtipná videa, těsně za nimi obsah, jenž autoři vytvořili na podporu vizí či idejí společnosti.

Jak se značkovým obsahem začít, si přečtěte v článku Which Channels Do Customers Trust for Branded Content?

Marián Kábele
Autor: Marián KábeleWeb: http://www.mariankabele.com
Stratég obsahu & copywriter. Brouzdá se Českým rájem i celým světem, poznává nové cesty a kultury. Také fotograf, lektor a bloger na mariankabele.cz