Jak najít a do článku vložit zajímavé video.

Čím „okořenit“ články na blogu? Pěknou fotografií, anebo rovnou videem. Takové video ani nemusí být vaše vlastní. Na svůj blog můžete legální cestou vložit i cizí videa. Kde taková videa hledat, jak je najít a jakým způsobem zajímavá videa z různých služeb do článků na vlastní obsahový blog vložit? Podívejte se na návod.

Kde videa pro své články najít? YouTube zřejmě znáte. Ale kromě YouTube můžete využít i jiné služby, kde videa hledat, například Vimeo či sociální síť Facebook. Avšak hezky popořadě.

Video jednička YouTube

YouTube, druhý největší vyhledávač, zná asi každý. Ale ne každý na něm umí videa dobře hledat a vkládat je na svůj web. Jak na to?

Ukážu na konkrétním příkladu. Napadlo mě, že na ukázku do článku vložím nějakou zajímavost z oboru. Jelikož píšu články, zkusím najít video s někým, kdo rychle píše na počítačové klávesnici či psacím stroji.

Když jsem do hledacího pole YouTube vložil českou frázi „rychlé psaní“, vyhledávač mi nic moc zajímavého nenabídl. Ve výsledcích byla hlavně videa s kurzy rychlého psaní.

Vkládejte vyhledávací dotazy v angličtině

Pokud se vám nedaří najít vhodné video v češtině, vložte do horního vyhledávacího pole YouTube hledanou frázi v angličtině. Získáte více relevantních nalezených výsledků s videi.

Zadal jsem tedy do hledacího pole frázi fastest typing a ve filtrech (Filtry) vybral Krátké trvání videa do 4 minut. YouTube nabídl několik výsledků. Mezi nimi i jedno video s týpkem extra rychle píšícím na klávesnici.

Jak video z YouTube vložit do článku na svůj web?

Pokud vám na webu chybí script či plugin pro automatické vkládání videí, anebo prostě nevíte, zda něco takového na webu vůbec máte, nejjednodušší cestou je vložit přímo do článku kousek vygenerovaného kódu z YouTube.

Aby to šlo, je třeba si v editoru přepnout zobrazení rozepsaného článku na Zobrazit zdrojový kód / Zobrazit HTML či něco podobného.

Pak se vraťte k vytipovanému videu na YouTube.

Pod videi na YouTube jsou záložky Sdílet, Vložit, E-mail. Klikněte na Vložit. Vygeneruje se vám kód. Klikněte pod ním na Zobrazit více. Uvidíte náhled videa. Pod náhledem si nastavte vyhovující velikost a parametry videa, které na web chcete vložit.

Doporučuji odškrtnout „Po skončení videa zobrazit navrhovaná videa“, aby vám po dohrání vloženého videa další nabídnutá videa neodlákala čtenáře z článku pryč.

Jak vložit do článku video z YouTube (i cizí).

Kód videa bude vypadat nějak takto:

<iframe width="640" height="360" src="https://www.youtube.com/embed/8T7FKrJvgCk?rel=0" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Vložte kód do článku na místo, kde se má video zobrazit. Uložte článek.

Pokud je vše správně nastavené, na webu se ve článku objeví video.

Videa hledejte i na Vimeo.com – v Česku méně používaném

Na Vimeo.com to funguje podobně jako na YouTube. Když najdete vhodné video, najeďte na něj kurzorem. Objeví se ovládací prvky. Posuňte kurzor myši či touchpadu na ikonku s papírovou vlaštovkou, zobrazí se „Share“.

Jak vložit do článku video z Vimeo.

U Pole Embed klikněte na + Show options. Zde si nastavte potřebné parametry. Vimeo vám vygeneruje odpovídající kód. Vložte jej do článku na svůj obsahový blog.

Jak vložit do článku video z Vimeo.

Jak vložit do článku video z Vimeo.

A takto to pak bude vypadat.

Facebook videa se dají na web vkládat také

I na Facebooku se dají videa dobře hledat. Do vyhledávacího pole v horní části Facebooku vložte hledanou frázi. Ale místo potvrzení hledání klávesou Enter sjeďte dolů na Najít další výsledky na dotaz….

Jak vložit do článku video z Facebooku.

Nahoře uvidíte typy vyhledaných výsledků: Nejlepší, Nejnovější, Lidé, Fotky, Videa, Stránky, Místa, Skupiny, Aplikace, Události. Klikněte na Videa.

Vyberte video, které chcete vložit na web. Klikněte na ně.

Jak vložit do článku video ze sítě Facebook.

Pod videem pak klikněte na Možnosti a Vložit. Zobrazí se kód pro vložení do článku. Kód si vložte do článku na svůj blog či web.

Jak vložit do článku video ze sociální sítě Facebook.

Jak vložit do článku video ze sítě Facebook.

Kliknete-li na Pokročilá nastavení, Facebook vás přesměruje do služby Facebook for developers, kde si zvolte další požadované parametry videa. Je tam i nápověda.

Jak vložit do článku video z Facebooku.

Zkopírujte vygenerovaný kód a vložte, opět v režimu HTML zobrazení článku na vybrané místo v článku. Funguje? Pokud ano, hotovka.

Videa najdete i na sítích Twitter, Google+

I na Twitteru, Google+ a zřejmě také na dalších sociálních sítích zajímavá videa naleznete. Zpravidla jsou tam však vložená z nějakého webu nebo z jiné streamovací služby, například z YouTube, viz návod výše.

Jak vložit do článku video ze sítě Twitter.

Pomozte mi tento článek rozšířit

Podařilo se vám objevit nějakou další video službu, která vložení kódu do článku umožňuje? Dejte mi prosím vědět na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., ať můžu tento článek rozšířit a doplnit.

Příjemný videolov!

Marián Kábele
Autor: Marián KábeleWeb: http://www.mariankabele.com
Stratég obsahu & copywriter. Brouzdá se Českým rájem i celým světem, poznává nové cesty a kultury. Také fotograf, lektor a bloger na mariankabele.cz