Zahlcení textem. Rozhodovací paralýza.Zahlcování informacemi paralyzuje. Nutí příjemce sdělení k útěku. A vy jste mu toho chtěli tolik nabídnout. Mám to vyzkoušené na sobě, na svých známých i zákaznících klientů. Zahlťte je informacemi a položí je to. Jako přemírou paliva uchlastaný motor. Co s tím?


Znám jedno pravidlo. Jistě i vy. Je jednoduché, výstižné, krátké:
V jednoduchosti je síla. Použijte jej a vítězíte.

Kam dát oči? Raději nikam

Denně navštěvuji mnoho webů. Ať už z vlastní potřeby či za účelem analýzy pro klienty. Jsou plné k prasknutí. Pořádná nálož informací, až oči přecházejí. Doslova. Nevím, kam upnout zrak, nač se soustředit. Co si vybrat? Nemožné. Po pár minutách odcházím pryč a ulevuje se mi.

Off-line guláš

Podobná bývá rovněž off-line produkce. Textová masáž. Musí se tam vejít co nejvíc. Všechno! Žádný centimetr nesmí přijít nazmar. Co z toho vznikne? Akorát guláš. Leták takové podoby končívá v koši.

Napumpovat e-maily

A co e-maily? Stejná káva. „Honem, honem! Musíme to poslat. Už měsíc jsme nic neposlali,“ zní v kancelářích uspěchaných manažerů. A tak do e-mailu napumpují co nejvíc. „Ještě tohle a toto! Ať máme zase na měsíc pokoj.“

Možná však už mají pokoj napořád. Kdo by to chtěl číst? Odezva slabá, klik rejt skoro nula. 20 nabídek v jednom e-mailu, 25 výzev k akci: „Klikněte sem, tam, tamhle, přihlaste se, vyberte.“ Horká slovní sprcha.

Doslova informační průjem. Jako když promluví teta od vedle.

Vypěstujte si závisláky

Co s tím? Uberte plyn. Masírujte pozvolna, zato častěji. S železnou pravidelností. Po malých dávkách zvyšujte závislost na vašich službách nebo produktech.

Nejprve dejte lehce přičichnout, trošku ochutnat. Jen malinko. Postupně přidávejte. Časem si budou brát zákazníci sami. A rádi. Stále více. Stanou se z nich závisláci prahnoucí po všem, co jim můžete dodat.

Zjednodušte

Zjednodušte si marketing a podnikání. Zjednodušte život vašim zákazníkům. Pomalinku, polehoučku. Zachraňte je před rozhodovací paralýzou. Před uchlastáním jejich motoru.

Opáčko, ještě jednou: V jednoduchosti je síla!

Marián Kábele
Autor: Marián KábeleWeb: http://www.mariankabele.com
Stratég obsahu & copywriter. Brouzdá se Českým rájem i celým světem, poznává nové cesty a kultury. Také fotograf, lektor a bloger na mariankabele.cz