Foto koláž fotopixly.

Hodně odborníků, herců, a lidí známých v jedné oblasti, má v oblibě i něco jiného. Něco, co je také hodně baví a naplňuje. O jejich druhé činnosti už se tolik nemluví. Zřejmě víte, že jsem stratég obsahu & copywriter. Ale kromě toho i fotograf. Kdysi mě fotografování několik let živilo. Proč už dnes ne? Přečtěte si celý článek.


Marián K. - fotograf.Zabýval jsem se hlavně reportážní, dokumentaristickou fotografií, a to i v podnikalském prostředí - dokumentoval jsem dění v obchodech, provozech. Proč už se fotografováním neživím? Protože jsem před lety začal reagovat na dotazy diváků mých snímků. Zajímali se více o publikovaných fotografiích - jak, kde, proč, co je na té fotografi?


Tak jsem k fotkám začal psát texty. Stále delší a stále více textů. Z mého původního, jen fotografického publikování vznikaly články, seriály, celé blogy. Psaní mě bavilo, až jsem před lety přesedlal na dráhu copywritera úplně.


Fotky už mě sice neživí, ale věnuji se jim pořád. Kromě fotografování poloprofi zrcadlovkami dnes nejčastěji fotím menšími zařízeními. I mobilem. Více o tom popisuji v článku Z 90 % fotografuji mobilem. Proč?


Nač to vlastně píšu? Před roky jsem v Českém ráji založil fotoklub fotopixla. Funguje dodnes. Ve čtvrtek 8. ledna jsem se zase s ostatními členy sešli. Schůzka byla nabita inspirací, její program jsem tentokrát připravoval já osobně.

Přečtete si článek Slečny pod vodou, pesomyš, L.A., vřava foto mobilů – sešli jsme se 8. ledna, a inspirujte se také.


Jaké je vaše druhé povolání? Prozraďte v komentáři pod článkem.

foto v koláži: vybraní autoři, MaK. foto: Lenka Dolečková, Fotocesta

Marián Kábele
Autor: Marián KábeleWeb: http://www.mariankabele.com
Stratég obsahu & copywriter. Brouzdá se Českým rájem i celým světem, poznává nové cesty a kultury. Také fotograf, lektor a bloger na mariankabele.cz