Čas na obsahový marketing. Jak na to?

Jak nastartovat obsahový marketing. Tak zní titulek mého příspěvku pro portál Ty Internety.


V úvodní části článku popisuji, co vlastně obsahový, neboli content marketing, je, jaké jsou jeho znaky. Pro koho je vhodný a komu nic moc nepřinese. Uvádím také, že nejde o žádný módní výstřelek, jelikož content marketing už šikovně využívali naši prapradědové. Sice mu tehdy říkali „inserty“, ale podstata byla stejná. Přečtěte si, o čem jsem pro Ty Internety psal.

 

Ve článku se nezabývám jen teorií. Hned po zasvěcení do oboru následuje praktický start.


Čím máte obsahový marketing ideálně zahájit? Průzkumem cílů a sil. Je třeba zvážit časové i finanční možnosti. Až po průzkumu a zjištění potřebných informací se rozhodněte, zda řeknete obsahovému marketingu ano či ne.

 

Ty Internety? Co to je?

Možná jste ještě na portál Ty Internety nenarazili. Co je zač a proč se tak jmenuje?


Já bych všechny ty internety a počítače zakázala,“ je údajně výrok toho času 72leté důchodkyně Věry Pohlové. Odpověděla tak na anketní otázku v září 1999, kterou jí položili novináři deníku Metro. Týkala se aféry, v níž 21letý správce počítačové sítě pražského výpočetního střediska České spořitelny anonymně na internetu nabízel údaje o 2 500 000 uživatelů sporožirových účtů.


Výrok důchodkyně se stal záhy slavným, dnes jej najdete i na české Wikipedii. Zároveň byl zřejmě podnětem pro vznik portálu Ty Internety. Věra je dnes veřejně známou osobností. Má stránku i na Facebooku. Tím však její příběh neskončil. Věrka se objevila znovu. Kde a kdy? Prozradí váš vyhledávač.

 

Vzhůru do obsahu!


Přečtěte si článek Jak nastartovat obsahový marketing na portále Ty Internety, stanovte cíle, prozkoumejte svoje síly a čas. Pokud vám vyjde „ano,“ směle do toho. Začněte tvořit, publikovat, propagovat a měřit kvalitní obsah, který je vašim zákazníkům přínosem. Čtěte obsahový blog a čerpejte další informace, jak na to.

Podkladové foto pro perokresbu: Lenka Dolečková, Fotocesta.cz

Marián Kábele
Autor: Marián KábeleWeb: http://www.mariankabele.com
Stratég obsahu & copywriter. Brouzdá se Českým rájem i celým světem, poznává nové cesty a kultury. Také fotograf, lektor a bloger na mariankabele.cz