Áááá, mmmm, syrečky! Dlouho jsem je neměl, tak zase otestuju. Kmín, paprika, česnek – nové typy si v regále obchodu získaly mou pozornost. Jedním z impulsů bylo i nedávné zhlédnutí tvarůžkového dílu Jídlo s.r.o. Roman Vaněk se v něm vydává do loštické výrobny voňavých Olomouckých tvarůžků.
Proč vás to má zajímat? Protože etiketa Olomouckých kousků s červenou paprikou nese náznak obsahového marketingu. Připomněla mi rok 1891, kdy doktor August Oetker začínal prodávat malá balení prášku do pečiva – s recepty pro pečení dobrot na zadní straně. Jenže od té doby uplynulo více než 120 let. Jak tvarůžkárně může obsahový marketing přivést nové zákazníky? Přečtěte si 5 tipů a zhlédněte skečnoutu.
Minimum tuků i sacharidů
Večerní posezení, láhev červeného, trocha oliv. A tvarůžkové kousky s paprikou. Už si bohužel nepamatuji, jak a zda mi kdysi chutnaly. Proto nemohu posuzovat, jestli jsou dnes lepší nebo ne. Vím však, že tvarůžky z Loštic si mohou dovolit konzumovat i dietkáři. Obsahují minimum tuku i sacharidů.
Zkoumal jsem z mikropísma na etiketě pod víčkem plastové krabičky nutriční složení tvarůžků. Zaujalo mě drobounké „Pro recept otočte →“. Ha, recepty z tvarůžků! Skutečně dva kulinářské mininávody na zadní straně etikety jsou. Jenže kdybych nezkoumal etiketu podrobně, ani si jich nevšimnu.
Tip první: Zvýrazněte výzvu k akci, namlsejte zákazníka, aby etiketu otočil a recepty viděl
Co se dá z paprikových tvarůžků připravit? Výrobce radí Plněná pečená rajčata a Palačinky ala Loštice. Obojí samozřejmě se sýrem. Někdy recepty vyzkouším.
Jenže, co když mi uvedené receptury nevyhovují? Co když bych si rád z tvarůžků připravil třeba.... tiramisù? Brrr. Anebo tvarůžkový chléb?
Tip druhý: Zákazník chce více receptů! Když není místo na etiketě, vložte odkaz na web
Hotovo? Ok, takže zákazník etiketu otočí, dostane se na web, přečte si pár dalších receptů. Co dál? Asi zase odejde. A to je škoda.
Tip třetí: Vybídněte tvarůžkové gurmány, ať se pochlubí svým receptem
Sociální sítě jsou pro takové akce perfektní. Dr. Oetker v době začátku prodeje kypřicího prášku do pečiva Facebook k dispozici ještě neměl. Výrobci v roce 2015 už ano.
Byť jsem hledal oficiální facebookovou stránku tvarůžkářů, nenašel jsem ji. Jen facebookové místo podnikové prodejny (reakce zákazníků spíš odpuzují), a FB stránku Tvarůžky se zhruba 420 členy.
Přitom si myslím, že zrovna tvarůžky mají v Česku dlouhou historii a obrovskou skupinu příznivců.
Tip čtvrtý: Pozvěte fanoušky voňavé lahody na sociální sítě, uspořádejte soutěž
Soutěž: Losování nejlepšího fanouškovského receptu každý týden, výhra 5kg kýbl tvarůžků. Soutěžící se s recepty rádi pochlubí i přátelům, budou šířit značku dál.
Možná však fanoušci žádné recepty v zásobě nemají. Třeba ani nevědí, jak s tvarůžky v kuchyni pracovat. Hodí se jim tvarůžková kuchařka s radami a návody.
Tip pátý: Tvarůžková mini kuchařka zdarma ke stažení. Za e-mail
33 receptů z tvarůžků a návody, jak je začlenit do kuchyně. Obsahový tahák pro gurmány. Ve stylu dej kontakt a získej aromatický obsah zdarma tak výrobce za čas nashromáždí početnou databázi. To je ideální pro další práci s emailingem. Ale žádné spamování!
Tvarůžky. Představte si tu vůni v kuchyni. Ten virální efekt. Sousedům zřejmě neunikne, jaká surovina je právě ve vaší troubě. Možná budou chtít tvarůžkový recept taky.
Mmmmm! Když už existují prodejní tvarůžkové automaty, třeba se časem dočkáme i e-shopu.
Co když ale...
Pár jednoduchých kroků posílí gurmánskou základnu. Je však otázkou, zde je to vůbec žádoucí. Možná jede současná výrobní linka už na doraz, a další velký zájem by výrobna nezvládla. Možná ano, ale nemají čas se tím zabývat. Třeba se mi povede vypátrat aktuální stav.
Rozklikněte skečnoutu
Všechny tipy jsem shrnul do skečnouty, rozklikněte a podívejte se. Pokud vám tvarůžky nevoní, aplikujte tipy ve svém oboru.
Už odebíráte obsahový seriál lahůdkářského ráje U Vlacha?
Konzumujete tvarůžky? Co z nich připravujete? Pochlubte se.