Zpravadajský štáb.

BBC Worldwide, komerční větev BBC, startuje obsahový marketing. Má nový obsahový tým BBC StoryWorks. Novou divizi vede v roli senior vice prezidenta Richard Pattinson, bývalý novinář BBC s více než 10 lety zkušeností. Tým BBC StoryWorks bude operovat ze Singapuru, Sydney, New Yorku a Londýna. Svým klientům nabízí tvorbu obsahu postaveného na příbězích, do nichž zapojuje i publikum - klienty, a třeba i jejich zákazníky. Je to dobrý krok i pro vás?


Zpravodajská společnost s publikováním příběhů zkušenosti jistě má. Denně se věnuje tvorbě obsahu, který je lidskými příběhy plný, a to už několik desetiletí. Až nyní však své dovednosti využije i v komerční práci a obsahovém marketingu.


Nový tým BBC StoryWorks klientům nabídne několik forem možné spolupráce: klasický komerční obsah, sponzorovaný obsah, ale i obsah, který BBC StoryWorks vyrobí přímo ve spolupráci s inzerenty.


Aby nedocházelo k nejasnostem, veškerý obsah redakce jasně označí jako “komerční obsah”. Bude tak zřejmé, že se nejedná o klasický redakční zpravodajský či publicistický obsah.


Osobně se mi líbí, že BBC začíná více spolupracovat se svými klienty, a některé obsahové příspěvky připraví přímo ve spolupráci s nimi, anebo s jejich zákazníky. Je to inspirace i pro české tvůrce obsahu?


Zdroj a více info (ENG): Cassandra Power, Lucy Philippson - BBC Worldwide, foto ilustrační


Obsahový tip

Zapojte do tvorby obsahu své zákazníky. Udělejte s nimi třeba interview, zeptejte se jich, co díky inspiraci od vás zažívají. Anebo jak v praxi využívají vaše produkty či služby.

 

Marián Kábele
Autor: Marián KábeleWeb: http://www.mariankabele.com
Stratég obsahu & copywriter. Brouzdá se Českým rájem i celým světem, poznává nové cesty a kultury. Také fotograf, lektor a bloger na mariankabele.cz