Obsahový tip na 1. 12. – Přehled už publikovaných témat.

Začal nový měsíc? Ohlédněte se za obsahem zpět a sestavte sumarizaci témat publikovaných na blogu v minulém měsíci. Čtenáři budou mít přehled a hned zjistí, jestli jim nějaký článek unikl.

O čem na blog publikovat začátkem měsíce? Vytvořte přehled témat a článků, které se vám v minulém měsíci podařilo na blog publikovat. Třeba takto:

 

Obsahový tip na 3. 11. – Svátek svatého Huberta, patrona mnoha řemesel

Obsahový tip na 3. 11. - Svátek svatého Huberta, patrona mnoha řemesel.

Kdo byl svatý Hubert? Pokud prodáváte luky, terče, stroje či výbavu pro práci v lese, řezničíte, máte kožešnickou firmu, dodáváte vědcům kalkulačky, soustružíte, brousíte čočky nebo se zabýváte myslivostí, mohl by svatý Hubert zajímat vaše čtenáře, posluchače či diváky.

Obsahový tip na 4. 11. – Jak si užít advent a Vánoce v klidu

Obsahový tip na 4. 11. – Jak si užít advent a Vánoce v klidu.

Advent sice začíná až na přelomu listopadu a prosince, ale někteří obchodníci a provozovatelé nákupních center už do zákazníků dávno „pumpují“ své předvánoční nabídky. Výlohy se začínají blyštit vánočními koulemi a výzdobami. Pro mnoho lidí začíná hektické období. Přitom „Vánoce jsou svátky klidu.“ Poraďte čtenářům, jak si pohodové Vánoce užít.

Obsahový tip na 5. 11. – Jak ušetřit o Vánocích peněženku a užít si je levněji

Obsahový tip na 5. 11. – Jak ušetřit o Vánocích peněženku a užít si je levněji.

Co si budeme povídat, okolnosti v době vánočních svátků způsobí v peněženkách zákazníků takové malé tornádo. Někteří lidé se dokonce zadlužují a berou si na nákup dárků půjčky. Kdo by odolal, když jsou jich plné televizní reklamy. Jenže Vánoce je možné užít si v plné parádě i zalevno. Jak?

Obsahový tip na 6. 11. – Vánoce na klik – výbava po internetu

Obsahový tip na 6. 11. – Vánoce na klik – výbava po internetu.

Je 21. století. Počítač připojený k internetu má dnes skoro každý. A k tomu pravděpodobně i chytrý telefon. Dnes už není třeba během adventu trávit dlouhé hodiny ve frontách v obchodech a nákupácích. Poraďte čtenářům, jak si Vánoce „naklikat“.

Obsahový tip na 7. 11. – Výběr dárků pro obchodní partnery, aby se neunudili

Obsahový tip na 7. 11. – Výběr dárků pro obchodní partnery, aby se neunudili.

Čím obdarujete své firemní partnery v tomto roce? Kalendářem, propiskou, zapalovačem, lahví vína s logem své firmy – jako každý rok? Anebo konečně vymyslíte něco originálního? Poraďte to i čtenářům z B2B sféry.

Obsahový tip na 8. 11. – Kam vyrazit na vánoční výstavy a veletrhy

Obsahový tip na 8. 11. – Kam vyrazit na vánoční výstavy a veletrhy.

Během celého roku je po republice mnoho výstav a veletrhů. Stejně tak během adventu, a to zřejmě i akcí týkajících se vašeho oboru. Vystavujete někde? Pozvěte čtenáře.

Obsahový tip na 9. 11. – Dárky pro malé děti – které vybrat?

Obsahový marketing 9. 11. – Jak vybrat dárky pro děti.

Vánoce, stromeček, prskavky… a dětem září očička! Zabýváte se výrobou nebo prodejem zboží pro malé děti? Poraďte rodičům letošní šlágry v dětském dárkovém sortimentu, v němž máte jistě přehled.

Obsahový tip na 10. 11. – Jednoduchý návod pro ilustraci zboží z roku 1936

Obsahový tip na 10. 11. – Jednoduchý návod pro ilustraci zboží z roku 1936.

Psal se rok 1936. Už tehdy obchodníkům v odborných magazínech markeťáci radili. Tip uvádíme v původním znění: Máte-li trápení, jaká ilustrace vašeho zboží by byla působivá a jak ji sehnat, vezměte prostě fotografii, která by dobře znázorňovala, k čemu vaše zboží je, anebo kdy může prospět.

Obsahový tip na 11. 11. – Přijede letos Martin na běloušovi? A přiveze Svatomartinské víno?

Obsahový tip na 11. 11. – Přijede svatý Martin na běloušovi? A přiveze Svatomartinské víno?

Přijede letos svatý Martin na bílém koni nebo ne? Ať tak či onak, vinaři a sommeliéři hostům 11. 11. nalijí první číše Svatomartinského vína. Pokud to okolnosti dovolí, a hodí-li se vinná tématika k vašemu podnikání, uspořádejte degustaci mladých vín třeba u vás v provozovně. Pozvěte článkem nebo e-mailingovou kampaní zákazníky na ochutnávku.

Obsahový tip na 12. 11. – Knižní novinky vašeho oboru

Obsahový tip na 12. 11. – Knižní novinky vašeho oboru.

Kniha přítel člověka. Tištěné papírové knihy jsou mezi čtenáři stále velice oblíbené – i přes pohodlí e-čteček a tabletů. Které typy zákazníků máte ve své cílové skupině? Doporučte jim knižní novinky z vašeho oboru.

Obsahový tip na 13. 11. – Mezinárodní den nevidomých – alt tag jim usnadní čtení

Obsahový tip na 13. 11. – Mezinárodní den nevidomých – alt tag jim usnadní čtení.

13. listopadu je Mezinárodní den nevidomých. Myslíte na nevidomé a hůře vidící návštěvníky svého webu při tvorbě obsahu, psaní článků, a to nejen během adventu? Jak přístupné a čitelné pro ně vaše webové stránky jsou? Doplňte základní prvky usnadňující čitelnost.

Obsahový tip na 14. 11. – Výběr dárků pro ženy

Obsahový tip na 14. 11. – Výběr dárků pro ženy.

Jak vybrat dárek pro ženu, slečnu, dceru, dárek pro maminku i babičku? Pro muže je to někdy skoro až nadlidský úkol. Poraďte jim s výběrem. Prodáváte spodní prádlo, kosmetiku, svetříky, pamlsky, knížky pro dámy? Poraďte chlapům, jak dárek vybrat.

Obsahový tip na 15. 11. – Pozvěte děti zákazníků na besídku

Obsahový tip na 15. 11. – Pozvěte děti zákazníků na besídku.

Kdysi, ještě za dob ROH, byly oblíbené a hojně navštěvované předvánoční besídky pro děti zaměstnanců. Oprašte plány a uspořádejte „závodní” besídku. Pozvěte na ni také děti zákazníků.

Obsahový tip na 16. 11. – Jak vybrat dárek pro kluky i holky teenagery?

Obsahový tip na 16. 11. – Jak vybrat dárek pro kluky i holky teenagery?

Jak vybrat dárek pro náctileté holky a kluky? Máte-li něco ze svého sortimentu pro cílovou skupinu teenagerů, prozraďte rodičům i babičkám letošní trendy. Poraďte, co bude na letošní Vánoce in.

Obsahový tip na 17. 11. – Podpořte studentstvo na Den boje za svobodu a demokracii

Obsahový tip na 17. 11. – Podpořte studentstvo na Den boje za svobodu a demokracii.

17. listopadu je Den boje za svobodu a demokracii. Státní svátek připomíná dvě studentské události – v letech 1939 a 1989. Pamatujete, co se tehdy dělo, víte, proč státní svátek vznikl? Podpořte studenty. Například přínosným sdělením, výzvou.

Obsahový tip na 18. 11. – Jak si vyrobit vánoční dekorace

Obsahový tip na 18. 11. – Jak si vyrobit vánoční dekorace.

Vánoce se blíží. Jak si vyrobit originální menší vánoční dekorace na stůl i na zavěšení? Poraďte čtenářům tipy, sepište pár návodů na vánoční výzdobu stěn i oken. Domácí výroba dekorací je zábava!

Obsahový tip na 19. 11. – Tipy na adventní věnce na stůl

Obsahový tip na 19. 11. – Tipy na adventní věnce na stůl.

Za pár dní začne advent. K němu na stůl patří adventní věnec se svíčkami. Jak a z čeho si jej vyrobit? Poptejte se ve svém firemním týmu a publikujte návod.

Obsahový tip na 20. 11. – Jak vyrobit adventní věnec na dveře

Obsahový tip na 20. 11. – Jak vyrobit adventní věnec na dveře.

Adventní věnec se svíčkami patří na stůl. A na vchodové dveře pak další adventní věnec, jen trošku jiný, většinou bez svíček. Poraďte čtenářům, z čeho a jak adventní věnec na dveře vyrobit, čím jej na dveře připevnit.

Obsahový tip na 21. 11. – Vyhlaste předvánoční soutěž

Obsahový tip na 21. 11. – Vyhlaste předvánoční soutěž.

K Vánocům patří předvánoční soutěž. Vyhlaste ji už v listopadu, ať se zájemci stihnout zúčastnit a vyhrát něco pěkného pod stromeček. Jak zpestřit předvánoční marketing? Třeba soutěží pro čtenáře. Věnujte do ní pár pěkných kousků jako výhru pro nejlepší účastníky.

Obsahový tip na 22. 11. – Nákup potravin do zásoby mimo davy

Obsahový tip na 22. 11. – Nákup potravin do zásoby mimo davy.

Kdysi doma lidé mívali větší zásoby potravin. Vesnické obchody chyběly, do města to bylo daleko, autobusy nejezdily. Jak realizovat nákup potravin do zásoby dnes, co všechno nakoupit, kam to uskladnit, jak zpracovat?

Obsahový tip na 23. 11. – Jak vyrobit adventní kalendář

Obsahový tip na 23. 11. – Jak vyrobit adventní kalendář.

Druhá polovina listopadu, to je nejvyšší čas na výrobu adventního kalendáře. Sepište čtenářům návod na blog, jak na to. Z čeho adventní kalendář pro děti vyrobit? A co třeba adventní kalendář pro dospělé?

Obsahový tip na 24. 11. – Kam vyrazit na vánoční trhy?

Obsahový tip na 24. 11. – Kam vyrazit na vánoční trhy?

Vánoce se blíží, je na čase užít si taky trošku pohody. Zjistěte, kde jsou v okolí vánoční trhy a publikujte čtenářům jejich přehled.

Obsahový tip na 25. 11. – Černý týden, pátek a dárky pro muže

Obsahový tip na 25. 11. – Černý týden, pátek a dárky pro muže.

24. listopadu 2017 je Černý pátek neboli Black Friday. Nákupní horečka ale začíná i dříve a trvá celý víkend. Jak vybrat dárky pro muže?

Obsahový tip na 26. 11. – Jak instalovat vánoční osvětlení

Obsahový tip na 26. 11. – Jak instalovat vánoční osvětlení.

Advent začne za pár hodin. Dodejte lidem tipy, jak správně instalovat venkovní vánoční osvětlení a rozsviťte spolu ulice.

Obsahový tip na 27. 11. – Recepty na adventní nápoje a vánoční filmy

Obsahový tip na 27. 11. – Recepty na adventní nápoje a vánoční filmy.

Na přelomu listopadu a prosince bývá už dost chladno. Poraďte čtenářům blogu, jak se zahřát s teplým hrnkem horkého nápoje v ruce. Určitě máte své top recepty na svařená vína, punče, čajíčky. Prozraďte je publiku. A přihoďte i tipy na své oblíbené filmy.

Obsahový tip na 28. 11. – Lidové tradice a zvyky

Obsahový tip na 28. 11. – Lidové tradice a zvyky.

Půjdem spolu do Betléma…” – na období adventu a Vánoc lidé vždy měli mnoho lidových tradic a zvyků. Některé přetrvaly dodnes, jiné už skoro zanikly. Není to škoda? Které tradice udržovaly vaše babičky a které si doma užíváte vy s rodinou? Napište to čtenářům svého blogu.

Obsahový tip na 29. 11. – Jak vyrobit dárky svépomocí neboli DIY

Obsahový tip na 29. 11. – Jak vyrobit dárky svépomocí neboli DIY.

Každý nemá tolik peněz, aby si nákupy vánočních dárků pro své blízké jednoduše „naklikal“ nebo je naházel do nákupního vozíku. Anebo už neví, co letos pod vánoční stromek svým blízkým pořídit. Poraďte svému publiku nápady na výrobu dárků zhotovených svépomocí. Kdysi je kutilové tvořili v duchu Udělej / Urob si sám, dnes spíš moderněji ve stylu DIY – Do it yourself. Z čeho dárečky vyrobit? Jak postupovat? Napište návod.

Obsahový tip na 30. 11. – Výběr dárků pro seniory – čím je letos potěšit?

Obsahový tip na 30. 11. – Výběr dárků pro seniory – čím je letos potěšit?

Vybrat dárek pro seniory bývá někdy „oříškem“. Co jim letos pod vánoční stromeček dát? Deku, bačkory, knihu, léky? To už asi dostali. Pomozte odběratelům vašich obsahových novinek dárky na Vánoce pro starší generaci vybrat. Dejte pár tipů do článku, natočte video, namalujte infografiku.


Ukázat další obsahové tipy pro advent a Vánoce.

 

 

Marián Kábele
Autor: Marián KábeleWeb: http://www.mariankabele.com
Stratég obsahu & copywriter. Brouzdá se Českým rájem i celým světem, poznává nové cesty a kultury. Také fotograf, lektor a bloger na Piny.cz

 
 
 

Web používá cookies. Kvůli nařízení EU vás o tom musím informovat. Na webu mohou být affil odkazy.