Mystery shopping.

Na čem dělám? Pracuji na zakázkách pro klienty. U toho i na vývoji nových produktů a služeb. Během minulé návštěvy hor jsem se opět přesvědčil o české podnikatelské slepotě. Pozoruji ji všude – u kamenných obchodů, ale i penzionů. Jejich majitelé či provozovatelé jakoby před mnoha lety zamrzli. Říkám si „Přece ty zásadní problémy a věci, které jim odrazují zákazníky, musí vidět!“ Zřejmě nevidí. Možná kvůli profesní slepotě, možná z důvodu sklouznutí do víru stereotypu.


Když se jich ptám „Proč k vám jezdí či chodí tak málo zákazníků nebo hostů?“, odpoví, že neví. Že prý nikdo ze zákazníků na rovinu neřekne, proč se jim u nich nelíbí. Ovšem potom si jejich hosté neférově stěžují na sociálních sítích. Česká mentalita? Anebo se třeba jen málo ptají.


Abych alespoň já pomohl, dal jsem ruku a hlavu k dílu. Pro začátek jsem vypracoval 7 stran auditu a základních tipů, co by mohli provozovatelé penzionu vylepšit. Takový můj výstup mystery shoppingu, byť jsem u nich nebyl inkognito. Čeho se týká? Popisuji v něm největší negativa penzionu. Za dva dny pobytu toho člověk pochytí hodně. Zvlášť, když jste od fochu. Budu dál informovat o vývoji.

 

Marián Kábele
Autor: Marián KábeleWeb: http://www.mariankabele.com
Stratég obsahu & copywriter. Brouzdá se Českým rájem i celým světem, poznává nové cesty a kultury. Také fotograf, lektor a bloger na mariankabele.cz