Kůň v botách - 3 kroky pro větší sílu obrazů v obsahovém marketingu.

1 obrázek za 1000 slov. Je to pravda? Analytici dokazují, že ano. Fotografie, obrázky a vizuální prvky jsou v obsahovém marketingu důležité. Jenže i obrazového materiálu je už na internetu hromada. Jak vyniknout? Savannah Louie o síle imagery nedávno publikovala článek na webu jeffbullas.com. Co se v něm dozvíte? Přečtěte si český souhrn.


You don't understand Czech? Choose your language flag on the right side please or read the article in its
original English version.


Většina uživatelů internetu upřednostňuje vizuální formu obsahu. Jak jsem psal v článku
30 vteřin - vytvořte obrázek pro sociální sítě s Pablo od tvůrců Buffer, obrazové sdělení příjemce pochopí mnohem rychleji než kdyby si měl číst x řádků textu.


Savannah uvádí, že podle PDF studie
Forbes Insight, téměř 60 % vedoucích pracovníků raději sleduje video než čte text - pokud je obojí k dispozici na jedné stránce webu.


Tweety s obrázky lidé o 18 % více proklikávají, o 89 % více hvězdičkují a o 150 % více retweetují. Podle průzkumů si vizuální sdělení zapamatujete o 60 % lépe než klasický text. Jak sílu obrazového sdělení ještě zesílit? Zaměřte se na tři klíčové faktory.

 

3 klíčové faktory, jak vizuální obsah vyladit, aby více zaujal

 

1 - Připojujte k textu jen relevantní obraz


Místo fotografií z fotobanky raději přiložte vlastní infografiku nebo krátké video shrnující hlavní body článku. Hodí se i animace, oblíbené jsou také moderní skečnouty. I když žádnou takovou formu obrazu v zásobě nemáte, použijte alespoň relevantní fotografii z fotobanky. Je to pořád o 40 % účinnější než holý text.

 

2 - Vložte do obrazu výzvu k akci


Čím ještě více posílíte účinek obrazu? Vložte do něj CTA, neboli výzvu k akci. Avšak lépe než “
Podívejte se na web” bude fungovat “Registrujte se teď a získejte…” nebo třeba “Stáhněte si nový ebook…


Ještě lepší je zakomponovat nepřímou výzvu k akci - abyste na příjemce sdělení nevolali moc okatě, ale aby takovou výzvu pochopil z inspirujícího obrazového sdělení sám.


Savannah zmiňuje, že je každopádně dobré do každého obrazu výzvu k akci vkládat. Jinak je to podle autorky článku plýtvání energií a časem tvůrce.

 

3 - Myslete na mobilní čtenáře


Můžete na sociální sítě publikovat skvělé fotografie, obrazy, grafiku se špičkovými výzvami k akci, na které budou lidé hodně klikat. Jenže když není váš web plně funkční i na mobilních platformách, je to spíš kontraproduktivní. Fanoušky tím jen naštvete a příště už zřejmě ani neprokliknou. Proč by to také dělali, když ví, že se z vašeho webu na displeji mobilu nebo tabletu stejně nic nedozví?


V návaznosti na třetí bod rovněž zjistěte
1 zásadní krok před startem obsahového marketingu. Děláte jej?


Přečtěte si celý článek Savannah v původním znění (ENG)
The Power of Imagery in Content Marketing.

foto Ryan McGuire

Víte, jak ušetřit hodiny týdně při publikování na sociální sítě? Zvládněte to zdarma a rychle s aplikací Buffer ↓

Marián Kábele
Autor: Marián KábeleWeb: http://www.mariankabele.com
Stratég obsahu & copywriter. Brouzdá se Českým rájem i celým světem, poznává nové cesty a kultury. Také fotograf, lektor a bloger na mariankabele.cz